Paryż przez większość turystów, szczególnie z USA, określany jest mianem metropolii Starego Kontynentu. Nic w tym zaskakującego, w końcu jest to magiczne miasto, popularne z mnogich, ciekawych atrakcji. Przez setki lat było wylęgarnią artystów – malarzy czy pisarzy. Żeby podziwiać wszystkie, interesujące punkty w stolicy Francji, trzeba spędzić tam parę tygodni. Lecz jeżeli masz tylko weekend na wycieczkę, oto najciekawsze atrakcje.

Istotnym aspektem miasta jest mnogość galerii artystycznych, które się tam znajdują. Jeżeli nie chcesz pół dnia stracić w kolejce do wejścia, porzuć Luwr i odwiedź Muzeum d’Orsay. Tam także spotkasz wiele arcydzieł na płótnach, znanych każdemu. Jeśli jednak najbardziej lubisz sztukę najnowszą, Muzeum Pompidou spełni twoje poszczególne oczekiwania. Obie galerie mieszczą się w centrum miasta, bez kłopotu tam trafisz.

Przebywając w Paryżu nie powinieneś zrezygnować z zobaczenia krajobrazu miasta ze szczytu wieży Eiffela. Wielu osób twierdzi, że obiekt ten jest przeceniany, lecz na żywo robi bardzo pozytywne wrażenie. Kolejki na szczyt są długie, dlatego warto wybrać schody, będziemy o wiele mniej czekać, bilet będzie mniej kosztować a my zaznamy trochę ruchu. Na 2 piętrze wieży możesz spożyć obiad czy napić się piwa. 

Jeśli chcesz poczuć ducha artystycznej bohemy miasta, koniecznie udaj się do strefy Montmarte. Zlokalizowana na wzgórzu o tej samej nazwie, przed wiekiem była miejscem zamieszkania popularnych pisarzy oraz malarzy. Na górze wzgórza mieści się popularna świątynia Sacre Coeur, wokół jej terenu mieści się zielony plac, na którym możemy urządzić sobie piknik. W obrębie dzielnicy, blisko metra, znajdziesz plac Pigalle, z legendarnym budynkiem Moulin Rouge.

Chyba nie znajdziesz drugiego takiego miejsca na Starym Kontynencie jak Paryż, tam na każdym kroku zobaczymy interesujące monumenty. Także weekend w metropolii powinien być fascynujący, jeśli tylko opracujemy właściwy plan zwiedzania. Należy w jej trakcie zobaczyć miejsca najmocniej warte zachodu.  

This article was written by admin