Pojawienie się na świecie małego dziecka najczęściej powoduje znaczące zmiany w życiu jego rodziców. Swobodne dotychczas spędzanie czasu mocno się zmienia. Wyjścia do klubów, spotkania ze znajomymi czy wieczorne imprezy szybko stają pod znakiem zapytania. Upłynie sporo czasu nim za tym zatęsknisz. Znacznie prędzej zaczniesz zastanawiać się, jak może mijać twój dzień, aby nie zwariować.

Często powtarzana reguła głosi: śpij, gdy niemowlę śpi. Wiele kobiet z przekąsem dodaje do niej: gotuj gdy maleństwo gotuje i sprzątaj, gdy ono sprząta. Nie należy jednak podważać tego porzekadła. W pierwszych miesiącach po pojawieniu się dziecka to właśnie niemowlak powinien być najważniejszy. Postaraj się poświęcić mu maksimum swojego czasu. Nie przejmuj się wczorajszymi naczyniami w zlewie czy nieumytą podłogą w łazience. Wszelkie codzienne obowiązki mogą zaczekać. Maleństwo jest teraz najważniejsze.
Przygotuj się na to, że dziecko będzie chciał spędzać jak najwięcej czasu z mamą. Powinnaś zapewnić mu poczucie bliskości. Nie zdziw się, kiedy maluch będzie bez przerwy domagał się picia. W pierwszych tygodniach na świecie maleństwo nie ma jeszcze regularnych odstępów między kolejnymi posiłkami. Może więc okazać się, że jednego razu przerwa wyniesie nawet trzy godziny, a później dziecko będzie chciało jeść co pół godziny.

https://zyczenia.eu/newyear/en/

Podstawową zasadą, która powinna rządzić życiem świeżo upieczonej mamy jest brak planu dnia. Przy nieustalonym trybie życia małego dziecka każdy plan może być nieskuteczny. Jeżeli weźmiesz na siebie zbyt wiele obowiązków, łatwo możesz zdenerwować się, gdy nie uda ci się ich wykonać. Jeśli masz siłę, możesz zająć się spełnianiem domowych obowiązków w trakcie snu dziecka. Wtedy poczujesz satysfakcję z wykonanego zadania, zamiast bez sensu się irytować.

Nie martw się, gdy na początku opiekowanie się o pociechę będzie cię przerastać. Wprawa przychodzi z czasem.

This article was written by admin