Urządzenie własnego mieszkania oznacza sporo pracy. Zanim rozpoczniemy działanie najczęściej nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo czeka na nas problemów do rozwiązania. Przestrzeń w domu wymaga przemyślanego zaaranżowania. Nie obejdzie się bez lustrowanie portali o urządzaniu wnętrz oraz wertowanie aktualnych gazet.
Najczęściej skupiamy się w pierwszej kolejności na najczęściej używanych pomieszczeniach. Z czasem jednak przychodzi kolej także na mniej znaczące elementy wystroju domu. Przykładem jest przestrzeń umieszczona nad schodami.

Warto odpowiednio o nią zadbać, bo każdy z domowników będzie oglądać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Ciekawym pomysłem na zagospodarowanie tej z pozoru bezużytecznej przestrzeni jest urządzenie pewnego rodzaju kącika wspomnień. Aby zrealizować ten pomysł, potrzebne będą rodzinne zdjęcia. Dobrze wydrukować je w różnorakich rozmiarach i oprawić w ramki o spójnej kolorystyce. Każde zejście po schodach będzie wywoływać ciekawe wspomnienia.W wielu mieszkaniach brakuje wystarczająco dużo miejsca, żeby wystawiać wspólne fotografie.

Dobrym pomysłem na udekorowanie przestrzeni nad schodami jest naklejenie ciekawej fototapety. Nietuzinkowo będą prezentować się te fototapety, na których widoczna jest głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie zwiększy się. Oryginalny efekt można uzyskać, wybierając fototapetę ze… schodami. Uzyskasz iluzję, jak gdyby z domowych schodów można było wyjść na grecką uliczkę czy malowniczą parkową ścieżkę.
Jeżeli wolisz mniej ekstrawaganckie sposoby dekoracji, weź pod uwagę użyteczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą elegancko wyglądać, a w tym samym czasie dbać o bezpieczeństwo lokatorów.

https://zyczenia.eu/birthday/en/

This article was written by admin