Urodziny to ważne przeżycie dla każdego kilkulatka. Przede wszystkim dlatego rodzice są zobowiązani dołożyć wszelkich starań, by był to moment szczególny, który na długi czas zapadnie w pamięć ich dziecka. Dobrym pomysłem jest organizacja przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób zatem warto przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda zabawa musi mieć motyw przewodni, lecz w przypadku gdy malec jest wielbiciel konkretnej kreskówki lub filmu warto zdecydować się na taki krok i poprosić zaproszonych, aby na zabawie pojawili się w odpowiednich strojach. W przypadku organizowania zabawy tematycznej  nie trzeba poprzestać tylko na strojach, lecz zdecydować się również na muzykę dopasowaną do wybranego motywu. Również gry muszą nawiązywać do wybranej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

geburtstag wuensche

Dekoracje i jedzenie

Ważną częścią każdej imprezy urodzinowej jest stosowne udekorowanie pokoju, w którym przyjęcie będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć baloniki, konfetti, dobrym pomysłem może okazać się również zapewnienie małym gościom imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien ograniczać się wyłącznie do tortu, trzeba zapewnić dzieciom kanapki (na przykład niewielkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko dobrze smakują, lecz również wyglądają bardzo ładnie). Warto zapewnić również na słodsze przekąski – świetnie sprawdzą się nie tylko czekoladki czy ciastka, lecz również owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o napojach – dobrze przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku kiedy w czasie imprezy organizowane będą liczne zabawy ruchowe dobrze przygotować także wodę mineralną. Nie można zapomnieć o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców stawia na samodzielne przygotowanie całej zabawy. Wbrew opinii niektórych dobrze zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie znaczy to naturalnie, że dziecko powinno zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się choćby tworzeniem zaproszeń na imprezę.

This article was written by admin