Każdą osobę czasami dopada niewielki głód, który nakłania nas do sięgania po przekąski. W marketach mnóstwo jest czekolad, batonów oraz chipsów, które wielu z nas stosuje w tego typu sytuacjach. Jednak nie jest to dobry pomysł, gdyż przez takie nawyki żywieniowe cierpi ogólne zdrowie a także sylwetka. W takiej chwili warto sięgnąć po bakalie, które znajdziemy w każdym sklepie i przygotowane są do błyskawicznego zjedzenia.

Przewagę suszonych owoców oraz orzechów nad produktami wysoko przetworzonymi widać od razu. Głównie pozbawione są one soli a także białego cukru, które przecież są przez nas spożywane w nadmiarze. Lecz głównie bakalie są idealnym źródłem całego przekroju witamin a także mikro elementów. Przodują tutaj orzechy, one bogate są w białko i zdrowe tłuszcze, a konkretne gatunki mogą być zastępstwem dla suplementów w tabletkach. Tak jest na pewno w sytuacji orzechów włoskich, już 1 orzech dziennie gwarantuje nam {kompletną|pełną dawkę kwasów Omega-3. Z kolei brazylijski  obfituje w selen, element, w który polskie ziemie są bardzo ubogie. Również migdały należy wdrożyć do własnej diety, posiadają one bardzo dużo wapnia oraz kwasu foliowego. Pamiętajmy, żeby nabywając orzechy nie wybierać takich prażonych oraz solonych – obniża to ich ogólną wartość. Z kolei suszone owoce są idealne wówczas, gdy napada nas chęć na coś słodkiego. Wówczas idealnie sprawdzą się morele. Z kolei suszone daktyle mogą być alternatywą dla cukru w momencie wypieku ciast. Trzeba namoczyć je w ciepłej wodzie i zmielić. Orzechy mają stosunkowo dużo kalorii, dlatego jeżeli się odchudzamy, lepiej nie zjadać całej paczki na raz, będzie mieć ona aż do 600 kalorii. Nabywając owoce suszone należy zwrócić uwagę na fakt, czy nie dodano do nich siarczanów.

Jeżeli czeka cię długi dzień w pracy i jesteś pewien, że w tym czasie najdzie cię pokusa na podjadanie między posiłkami, powinieneś spakować do torby bakalie. Możemy wziąć orzechy albo owoce suszone, albo zwyczajnie mieszankę obu. Dzięki czemu nie tylko obronimy się przed głodem ale też chęcią na sięgnięcie po niezdrowe produkty. Dostarczymy także swojemu organizmowi ważnych witamin.

This article was written by admin