Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, więc Polacy coraz częściej myślą o sposobie spędzenia swojego wakacyjnego wypoczynku. Utarło się kilka podstawowych sposobów wykorzystania przez rodaków urlopu. Poniżej wymieniono najpopularniejsze

1) Bałtyk lub góry w kraju

Cały czas najpopularniejszy kierunek naszych wakacyjnych wyjazdów. Nadmorskie miasteczka i górskie miasteczka są cały czas chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi. W ubiegłym roku przeżyły największe obłożenie od lat, co według wielu obserwatorów jest powiązane”ma związek z wprowadzeniem przez partię rządzącą programu przyznającego 500zł na dziecko. Najczęściej na takie wyjazdy podróżujemy za pomocą pociągu lub własnego auta

2) Wakacje z biurem podróży

Zwiększającą popularnością cieszą się zagraniczne, zorganizowane wyjazdy wraz z pośrednikiem. Biuro podróży organizuje wtedy transport, rezerwuje ekskluzywny hotel, a urlopowiczom pozostaje tylko cieszyć się z darmowego jedzenia i picia. W ofercie zwykle znajdują się też organizowane tripywycieczki fakultatywnepo okolicy, za które jednak trzeba dodatkowo zapłacić. Najpopularniejszymi\Najczęściej wybieranymi kierunkami w tym przypadku są Grecja, Hiszpania,Italia czy Chorwacja. Zmalała popularność krajów arabskich z uwagi na ich niepewną sytuację polityczną. Na rok 2017 spodziewane jest największe w historii obłożenie wczasów zagranicą.

3) Urlop u familii

Wielu z nas ma bliskich na wsi, lub w ciekawie położonych okolicach i to tamspędza swoje wakacje. Pragniemy wyrwać się z wielkomiejskiego szumu i gonitwy i wyjeżdżamy na tereny niezurbanizowane wypocząć i wyciszyć się na świeżym powietrzu.

4) Wakacje Polaka czyli czas remontów

W dalszym ciągu duże grono osób swój urlop wypoczynkowy spędza dokonując modyfikacji swojego mieszkania. W tym czasie malujemy ściany, wymieniamy podłogę, czy odnawiamy toaletę. Po czasie spędzonym na takim „wypoczynku” wracamy do pracy z perspektywą przepracowania kolejnego roku w oczekiwaniu na następną okazję do wypoczynku..

This article was written by admin